Методика

Основним рушійним чинником у вивченні іноземної мови є саме ваше бажання. Однак часом одного бажання замало. Важливо ще правильно підібрати і застосувати методику навчання, яка підійде саме вам.

Що таке методика навчання мови, і як її використовувати?

Методика – це комплексне поняття, яке включає в себе систему правил і методів, спрямованих на виклад навчального матеріалу. Виходячи із зазначеного визначення, саме на сукупності методів базується вивчення англійської. Тому важливо вибрати собі таку систему навчання, яку ви зможете ефективно застосувати.

На що потрібно спиратися при виборі методики вивчення іноземної мови:

Визначтеся, для чого вам потрібна англійська. Якщо оволодіння іноземною мовою вам потрібно для подорожей, то акцент буде робитися на лексиці. Якщо англійська потрібна для роботи (ділова англійська), то вам важливо буде ознайомитися з основами ділового спілкування, міжнародного бізнес-етикету.


Дізнайтеся, на якому рівні ви володієте англійською мовою в даний момент. Це важливо, тому що, наприклад, уроки англійської мови для початківців і для поглибленого вивчення кардинально відрізняються.

Оцініть ваші фінансові можливості, а також те, скільки часу ви зможете приділяти навчальному процесу. Самостійне навчання практично не зажадає від вас ніяких грошових коштів, але триватиме довго.

В даний час існує величезна кількість всіляких методик вивчення англійської мови. Далі розглянемо найбільш поширені з них:

фундаментальна методика

Найбільш велика система вивчення мови. Так переважно вивчають англійську студенти мовних вузів. Цей спосіб навчання допомагає не тільки освоїти граматичні правила, лексику і фонетику англійської, а й вчить дивитися на світ очима «носіїв мови», розуміти менталітет британського народу.

класичний підхід

Така система навчання широко використовується сьогодні при освоєнні англійської з нуля. Класичний підхід може використовуватися учнями всіх вікових категорій. Методика включає в себе традиційні аспекти вивчення мови: формування граматичної бази, наповнення словникового запасу, постановку вимови, ліквідацію мовного бар’єру.

комунікативний підхід

Головне завдання комунікативного підходу – це прибрати страх перед спілкуванням, адже багато людей, які освоїли англійську, можуть читати і писати на ньому, а ось розмовна мова вимагає від них колосальних зусиль. У цьому варіанті використовується цілий комплекс заходів, спрямованих на створення мовного оточення. Учні спілкуються, читають, беруть участь у рольових іграх, разом переглядають відео англійською та обговорюють його. Як правило, якщо ви займаєтеся на курсах за даною методикою, під час занять повністю виключається застосування російської мови. Студента спочатку вчать розмовляти, а потім і думати англійською.

інтенсивна методика

Цей спосіб вивчення мови найбільше підходить зайнятим людям, яким у стислі терміни важливо освоїти англійську. Особливістю цього підходу є те, що він заснований на запам’ятовуванні найбільш поширених фраз, кліше. Звичайно, такий спосіб вивчення мови не дозволить вам повноцінно читати літературу мовою оригіналу, зате ви зможете навчитися розуміти співрозмовника і розмовляти з ним.

І це далеко не всі існуючі методики …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *