Знайомство з літературою англійською мовою

Вивчення англійської мови відкриває вам шлях в чарівний світ художньої іноземної літератури. З яких книг слід почати, щоб зуміти хоч щось в них зрозуміти, і не витратити час даремно?


Відмінний помічник – спеціальна література

Спеціальною літературою, яку можна ефективно освоювати в процесі вивчення мови, вважаються адаптовані книги. Адаптованими називають видання, текст в яких переказаний є, і зрозумілий людині з певним рівнем знання мови (наприклад, в книгах для новачків не використовується складна лексика і синтаксичні конструкції).

Тому, якщо у вас не дуже високий рівень знання англійської, то віддайте перевагу саме адаптованої літературі. За допомогою таких книг ви поступово зможете розширювати свій словниковий запас, одночасно отримуючи задоволення від читання. У той час як читання книг в оригіналі перетвориться для вас на муку, оскільки вам через слово доведеться звертатися до словника. Знайти такі книги досить просто, вони є в книжкових магазинах, а також в інтернеті.

Коли можна приступати до читання не адаптованою літератури?

Категоричних обмежень щодо читання неадаптованих книг англійською не існує. Вам важливо об’єктивно оцінити, чи дозволить ваш рівень знань розуміти книги мовою оригіналу. Для читання не адаптованою літератури ваш англійський повинен бути на рівні Intermediate: володіючи мовою на такому рівні, ви вже будете мати достатній словниковий запас.

Як вибрати відповідну книгу англійською

Щоб читання англійської літератури приносило вам користь і задоволення, а не було в тягар, важливо підійти до вибору книги розумно. Для цього дотримуйтесь наступних порад:

– почніть пізнання світу англійської літератури з коротких творів, з невеликих оповідань. А ось довгі книги, тим більше романи, залиште на потім. Невеликі оповідання, як правило, не мають «закрученого» сюжету, який вам важко буде зрозуміти;

– годі було починати з англійської класики: твори Шекспіра чи Байрона мовою оригіналу часом важко осилити навіть тій людині, яка володіє англійською на вищому рівні. Це, перш за все, пов’язано з тим, що класичні твори насичені оборотами давнього походження, які в сучасній мові практично не використовуються, і не мають дослівного перекладу;

– усвідомте те, що перший час вам все одно доведеться часто звертатися до словника. А, може бути, навіть якщо вони постійно. Це не повинно вас лякати, а, навпаки, повинно стимулювати до якнайшвидшого запам’ятовуванню нових слів;

– зверніть увагу на дитячу літературу англійською мовою. Немає нічого поганого в тому, щоб почати знайомство з англійською мовою з дитячих казок, адже вони написані відносно просто і зрозуміло, тому у вас не повинно бути проблем з їх читанням.

Неадаптовану літературу ви також зможете знайти в інтернеті в різних форматах. Тому не втрачайте часу дарма, починайте вчити англійську прямо зараз.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *