Словниковий запас. Вчимо англійські слова правильно

Вивчення будь-якої мови починається з лексики. Якщо процес навчання контролює педагог, то ми зовсім не замислюємося про те, які слова треба вчити. Ми просто йдемо запропонованій програмі. Якщо ви вирішили освоїти англійську мову самостійно, вам доведеться задуматися про те, які слова вчити в першу чергу, скільки слів потрібно вчити кожен день, які слова використовуються найчастіше. А якщо ви хочете, щоб англійська вивчив ваша дитина, то словами потрібно буде приділити особливу увагу.

Скільки слів вчити?

В першу чергу важливо подумати про кількість слів, які потрібно буде вчити щодня. Багато батьків припускаються помилки, вивчаючи занадто багато слів за раз. Дітям складно засвоювати великі обсяги інформації, і, навіть якщо їм вдасться запам’ятати всі слова, навряд чи вони зможуть їх застосувати. Слова варто вчити дуже обережно, щоб вони встигали як слід засвоїтися в свідомості. Якість в цій справі важливіша за кількість.
Які слова вибрати?

Щоб вивчення англійської мови дало бажаний результат в максимально короткий термін, варто правильно вибирати слова для вивчення. Особливо це важливо на початкових етапах вивчення. Численні дослідження вже давно показали, що навіть 400 правильно обраних слів буде достатньо, щоб опанувати здебільшого англійського словника для повсякденного спілкування. Але як же вибрати ці слова? Потрібно скористатися статистикою. Існують спеціальні словники, в яких слова розташовані відповідно до частоти їх використання. Такі статистичні дані можна вважати досить точними, адже вони підтверджені справжніми дослідженнями. Слова в таких словниках розташовані по спадаючій частоти використання. Цікавий факт, що з тисячі слів, сказаних в повсякденній розмові, половину складуть перші 40 слів частотного словника. Подібні словники можна використовувати, коли англійська мова починають вивчати дорослі; що стосується дітей, то часто вживані слова для них дещо відрізняються від «дорослої» лексики, такі слова легко знайти на спеціальних картках, кубиках і в перших книгах для малюків.

Важливі не тільки слова, а й практика

Варто зазначити, що для оволодіння англійською мовою недостатньо лише заучувати слова. Мова – це жива система, яка потребує більш складних конструкцій, ніж одиночне слово. Для передачі змісту люди використовують пропозиції, так ось і учням необхідно складати пропозиції з новими словами, важливо складати різні типи пропозицій: позитивні, негативні, різні види питань. Рекомендується не обмежуватися тільки пропозиціями, прекрасної практикою при вивченні будь-якої іноземної мови є написання і заучування невеликих текстів, з використанням нової лексики. Ці тексти потім можна переказувати один одному; складання діалогів також є невід’ємною частиною вивчення мови.

Як бачите, вивчення лексики – це трудомісткий процес, що вимагає великих знань в педагогіці і лінгвістиці, віднімає багато часу і сил.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *