
Багато хто вважає, що заговорити англійською можна тільки тоді, коли повністю пройдеш курс, але це не так. Не важливо, який метод навчання ви використовуєте, практикуватися говорити важливо з першого дня навчання, використовуючи для цього кожну можливість. Прикладом для вас можуть бути діти-білінгви, батьки яких розмовляють різними мовами. Дитина росте і одночасно вчиться говорити на двох мовах. Для цього йому не потрібно вчити спочатку одну мову, а потім використовувати його для вивчення іншого.
Потрібні слова завжди навколо вас
Кожне вивчене слово потрібно тут же застосовувати в своїй промові. Це означає, що необхідно складати пропозиції з цим словом. Пропозиції повинні бути і ствердними і негативними, добре, якщо ви знаєте різні типи питань, їх теж необхідно постійно повторювати. Подібні вправи можуть здатися нудними і монотонними, але вони дозволяють добре запам’ятати лексику, а заодно довести до автоматизму велика кількість граматичних конструкцій. В першу чергу потрібно вчити ті слова, які стануть в нагоді вам, з урахуванням ваших інтересів, сфери діяльності і цілі вивчення англійської. Наприклад, для загальної англійської першої лексикою можуть послужити назви предметів меблів, речей домашнього вжитку, частин тіла і явищ природи. Просто називайте англійськими словами все, що берете в руки.
Монологи і діалоги англійською
Трохи пізніше, коли ваш рівень англійської піде вгору, ви зможете складати невеличкі тексти. Можете промовляти їх вголос, і таким чином тренувати ще і вимову. Або, якщо ситуація не дозволяє, можете думати англійською, описувати те, що відбувається навколо. Важливо практикувати діалогічну мова, так як це прекрасна можливість перевірити себе і те, наскільки ви засвоїли матеріал і здатні застосовувати свої знання на практиці. Добре практикувати діалоги і листування з носіями мови, це дозволить вам мимоволі вчитися новому, шукати способи пояснити нові поняття, освоювати нові граматичні конструкції для того, щоб донести свою думку до співрозмовника.
Важливо в цьому методі вивчення англійської приділяти увагу кожній деталі. Адже з таких дрібниць і будується розмовну мову, а проблема більшості учнів в тому і полягає, що вони вчать тільки основні поняття. Не чекайте довго моменту, коли ви почнете спілкуватися з носіями, мова не може існувати окремо від спілкування, пробуйте листуватися з носіями мови, телефонувати в Skype або ходити в англійські розмовні клуби. Ви побачите, що хід бесіди сам вам підказує, яку лексику і граматику вам варто підучити, а де ви сильні.