Хочеш навчитися говорити? Навчися слухати

Більшість тих, хто починає вивчати англійську з нуля, робить одну і ту ж помилку. Вони не слухають англійську мову, але ж без цього ніяк не можна. Чому англійська мова в Англії вивчити набагато легше, ніж сидячи вдома з книжкою в руках? Правильно, тому що кожен день ви будете чути людей, які розмовляють англійською мовою. В таких умовах англійська просто доведеться вивчити. Звичайно ж, можливість поїхати за кордон є далеко не у кожного, тому ці умови потрібно хоча б спробувати створити у себе вдома.

На перших порах ви допоможете собі самі. В першу чергу важливо вчити якомога більше слів. До кожного слова додається транскрипція. Вивчити правила запису звуків досить просто. У кожному словнику на першій сторінці ви знайдете весь список символів, де російськими буквами написано, як читається кожен символ. Таким чином, ви навчитеся правильно відтворювати англійські звуки. Кожне вивчене слово важливо навчитися вимовляти, промовляйте його по кілька разів і звикайте до його звучання.

Сьогодні з’явилася можливість обходитися і без транскрипції. Всім відомо, що існують електронні словники англійської мови. Їх можна встановити на вашому комп’ютері або користуватися прямо в інтернеті. Будь-яке слово в такому словнику можна не тільки прочитати, але й почути його вимова. Зазвичай для прослуховування пропонують два варіанти вимови: американський і англійський. Якщо ви хочете вивчати самостійно англійська з нуля, необхідно відразу визначитися з тим, який варіант англійської є для вас основним.

Головне звикнути до інтонації

Коли ви переходите від слів до пропозицій, на шляху з’являється ще одна перешкода: інтонація. Важливо відразу звикати до англійській вимові слів в зв’язного мовлення, адже воно багато в чому відрізняється від вимови ізольованих слів. Без практики дуже складно дізнатися в реченні навіть добре знайомі слова, тому варто постійно практикуватися, тобто слухати. Але де взяти таке джерело? Насправді це не проблема. Ми чуємо англійську мову щодня, але самі не помічаємо цього.

По радіо ми постійно чуємо англійські пісні, в яких обов’язково зустрінуться слова, які ви вже вчили. Зверніть на це увагу і постарайтеся виділити їх із загального тексту. Підійдуть для цього мультики, і фільми, і випуски новин, які легко знайти в інтернеті.
Аудіо та відео уроки

Але можна скористатися і спеціально створеним для навчання аудіо матеріалом. Можна завантажити записи діалогів, цікавих історій і навіть книг, адаптованих під певний рівень знань англійської мови. Щоб виробити правильну вимову, точніше один з його варіантів, потрібно слухати певну мова. Так, якщо ви хочете опанувати Британським варіантом англійської, то і слухати важливо самих британців. Для цього підійдуть відео уроки в інтернеті або спеціальні програми від англійської школи, за якими можна почати вчити англійську мову з нуля або вибрати рівень складніше.

Який би метод ви не вибрали, головне постійно ним користуватися. Тільки слухаючи можна навчитися говорити. Правильну вимову формується в першу чергу підсвідомо. Ваше вимова само собою буде намагатися підлаштуватися під зразок, важливо тільки скористатися всіма корисними матеріалами.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *